17229929_1390184861043680_1512166133_o.jpg

ROZHOVOR PŘED SEZÓNOU 2014

JM Sezóna 2014.jpg
Jeden z jezdců minibike AMK Těrlicko Jakub Machů přechází ze závodů na minibike do výšší třídy. Zeptali jsme se ho proto na pár otázek před začátkem nové závodní sezóny.

Od kdy závodíš? Na čem si začínal?
Poprvé jsem usedl na motorku, když mi bylo asi 11 let. V té době jsem dostal svůj první stroj a to čínského minibika. S touhle verzí motorky jsme se potkali asi poprvé. Už při skládání se nám omylem povedlo namontovat vidlice řídítek přesně naopak. Nic jiného už mě nezajímalo, snažil jsem se ho co nejvíce doladit do dokonalosti. K samotnému závodění jsem se dostal až o rok později a to už na mnohem kvalitnější motorce.

Co tě přivedlo k závodění na motorce?
Od malička jsem snad vyzkoušel všechny možné sporty. Od fotbalu, hokeje až po florbal. Ve volném čase co mi ještě zbýval, jsem s mojí sousedkou, která již minibika měla, chodíval jezdit. Líbila se mi ta rychlost, jakou dokáže takový malý stroj vykonat. Pro nás to byla zábava předjíždět se a dokazovat si, kdo má lepší motorku, i když hodně lidí zrovna nemá rádo typický zvuk minibiku a bylo tak těžké najít prostor, kde se dalo jezdit. Takže mohu říct, že k tomuto sportu mě přivedlo občasné ježdění a samozřejmě postupná láska k motorkám.

V jaké třídě a na jakém motocyklu budeš letos startovat, co chystáš?
V letošní sezóně jsem postoupil do vyšší třídy a poprvé startuji v kategorii Mini GP 80 Junior. Minibika jsme vyměnili za mnohem větší a silnější stroj značky Honda o obsahu 125 ccm. Po prvních zajíždějících jízdách jsem byl velice překvapen, co motorka dokáže. Je to nesrovnatelný rychlostní rozdíl oproti minibiku. Chystat se budu hlavně já, musím se naučit motorku ovládat a přijít na nový styl jízdy.

Jake úpravy máš na své nové motorce?
Velkých úprav jsme zatím moc nestihli. Motorka byla dovezena až z Itálie a to hodně narychlo. Naším úkolem tedy bylo motorku celou od nejmenších dílů sestavit. Hodně práce nám v těchto dnech také zabrala kapotáž motorky, kterou jsme museli přestříkat, aby ladila společně s barvami závodní kombinézy. Nejvíce změn se většinou provádí až při závodech, kdy se ukáže, co je ještě nutné předělat.

Který okruh máš nej nebo je jich více?
Všechny okruhy jsou něčím zajímavé. Dobře se mi jezdí třeba na dráze v Sosnové, ale nejvíce se mi svým zázemím líbí okruh ve Vysokém Mýtě.

Jaký výsledek by jsi rád získal v letošní sezoně?
Bylo by pěkné se na závodech umísťovat na předních příčkách, ale na letošní sezónu jsem sám zvědav, vše bude nové a konkurence vysoká. Myslím si, že budu rád, pokud se naučím motorku kočírovat a dosahovat tak dobrých výsledků.
02.04.2014 20:15:57
kreation
Naše LOGO.jpg
29.2. - Ples AMK Těrlicko
12.4. - Zájezd jarní cena Brna
27.6. - Fichtl Cup Těrlicko rovinka, Sprinty Těrlicko
prevodovka.png
Opravy převodovek . Prodej repasovaných převodovek Havířov 776669135.
Věříme, že vám tyto stránky přinesly dostatek informací o dění okolo Těrlického okruhu. Pokud máte pocit, že vám na stránkách "něco" chybí, zapojte se do naší diskuze, nebo nás informujte na e-mailové adrese.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one