Patrik Stachura

Petr Hýl

Petr Hýl

Nový příspěvek - obrázek

Devátý ročník Kyjovského okruhu se o víkendu 1. a 2. září odjel na přírodní městské trati v Kyjově. Poprvé pod Českým svazem motocyklového sportu a také jako Mistrovství České republiky na přírodních okruzích. I přes proměnlivé počasí provázející sobotní tréninky byla divácká účast hojná, do Kyjova se sjelo přes 10 tisíc fandů motocyklového sportu.Vzácnými hosty byli jezdci Moto GP Karel Abraham a Jakub Kornfeil, kteří se zúčastnili nedělního slavnostního zahájení a poté i autogramiády pro fanoušky.Již sobotní tréninkové jízdy napověděly, že boj o poslední letošní mistrovské body bude opravdu napínavý.

Neděle začala závodem spojených tříd Klasik do 175 a 250 ccm kde Marek Vrána z AMK Těrlicko bojoval,ale svůj motocykl nedovezl zdárně do cíle.Pro poruchu stroje odstoupil.Po slavnostním zahájení za účasti prezidenta ČSMS Karla Abrahama pokračoval program odpoledních jízd prvním závodem Mistrovství ČR, 125 Sport Production. Závod „dakšnů“ byl od první chvíle velmi napínavý.Petr Čadek ze svou Cagivou 125ccm SP závod dokončil na krásném bodovaném 14.místě.Jedním z vrcholů závodního odpoledne byl mistrovský závod třídy do 600 ccm. Závod se jel na dvanáct kol.Celkem 16 jezdců bojovalo o definitivně poslední body do Mistrovství ČR a tempo závodu bylo neskutečné.Mirek Bařák Těrlický rodák a jezdec AMK Těrlicko tahal za plyn a po ukrutném boji ze zvými soupeři si vybojoval 13.místo a take nějaký ten mistrovský bodík.

Všem naším jezdcům gratulujeme k výsledkům a k skvělé reprezentaci AMK Těrlicko.

Fotky naleznete ve fotogalerii

- obrázek

- obrázek

Dalším závodem započítávaném do poháru přírodních okruhů byl pro jezdce AMK Těrlicko domácí podnik Havířovský zlatý kahanec na Těrlickém okruhu. Před tímto závodem se jezdecká základna rozrostla o další výborné jezdce a to Jana Vachalu v kubatuře do 600ccm a Martina Řezníčka v litrové třídě. Na start se tedy postavilo celkem 8. domácích pilotů . Největší želízko v ohni byl loňský vítěz třídy klasik do 175ccm Marek Vrána, který bohužel po problémech s motorem na své Zetce 175ccm byl nucen po čtvrtém kole odstoupit . Další obsazenou třídou byla kubatura 125 sportproduction , kde bojovali dva naši zástupci. již výše zmíněný Marek Vrána a Petr Čadek. Oba zajeli tréninky v rámci možností, ale Marek si musel vypít kalich hořkosti do dna, když mu ještě v tréninku odešlo zapalování a do závodu nenastoupil . Petr Čadek celý závod bojoval na hranici druhé desítky a nakonec obsadil 23 místo. V kubatuře do 600ccm zajel výborně Jan Vachala , který po šestnáctém místě v tréninku se v závodě o dvě místa zlepšil a závod dokončil na místě 14. Předseda AMK Brunek Staš dojel na místě 20. Jarda Suchánek na místě 27. A místní hrdina Globin Mirek Bařák se umístil jako 29. Jarda Suchánek ve svém druhém závodě 1000ccm dojel jako 14 těsně před 15-ctým Martinem Řezníčkem. Závěrem by jezdci chtěli poděkovat všem fandům okolo okruhu , kterých se sešlo velmi mnoho.

- obrázek

- obrázek

21.-22.7.2012 sa pri motocyklovom okruhu Slovakia Ring, v areáli Driving Academy konali Medzinárodné majstrovstvá Slovenska Minimoto 2012. Preteky výrazne poznamenala nižšia účasť v seniorských kategóriách, nakoľko AČR neakceptovalo termín, ktorý SAS oznámilo ako prvé začiatkom januára a napriek niekoľkým pokusom o dohodu stanovila preteky PČR Písek na rovnaký termín. Zostáva len dúfať, že kompetentní v AČR nespravili tento krok napriek, aby slovenskí zástupcovia v ich šampionáte, Michal Búlik – Minimoto  a Martin Gudába – skútre, boli pripravení o slušnú porciu bodov v PČR…

V kategórii Junior Open 40 nenastúpil do pretekov jediný Slovák Radoslav Tomašovič z Minibike Kopčany, ktorý  nestihol pripraviť motocykel po technickej poruche ešte zo Skalice. Naopak obaja českí jazdci Jakub Machú z AMK Těrlicko a Petr Seménka zvádzali v oboch jazdách krásne súboje a výrazne zamiešali celkovým poradím v MMSR,  keď medzi prvými troma jazdcami je pred posledným pretekom rozdiel štyroch bodov.

Jakub Machů (Macháč) dojel ve všech třech závodech na 1.místě.

Moc gratulujeme a mnoho dalších takových závodu ti přejeme.

Vedení AMK Těrlicko

- obrázek

- obrázek

Na jih Slovenska do Kopčan 21.-22.7.2012,to byla zastávka pro jezdce na přírodních tratích.Na místní 2,2 km dlouhé trati se jeli dva závody a těch se zúčastnil z našich jezdcu jen Petr Čadek.Ten ve tříde 125ccmSP obsadil po průměrných výkonech v sobotu po pádu 14 místo.V nedělním hlavním závodě se vyvaroval chyb a lehce si polepšil na místo 10. Petr Čadek k tomu říka: "v obou závodech se mi projevil stejýj problem a to že jsem se nedokázal na rovinách držet skupiny bojující o 7- 10.misto tudiž jsem v zatáčkách musel vic riskovat z čehož pramenil sobotní pád. V Neděli to bylo trošku lepší ale stejně to na vic nestačilo". Dalši závod tohoto seriálu bude hostit Praha 11.8.2012.

FOTOKY VE FOTOGALERII

- obrázek

- obrázek

14.-15.7.2012 přes celou republiku až do severočeského Mostu bylo třeba přejet pro toho, kdo se chtěl účastnit dalšího dílu seriálu Alpe Adria Championschip . V rámci tohoto podniku se jelo i Mezinárodní mistrovství České republiky na motodromech. A toho se velmi úspěšně zúčastňuje i Marek Vrána jezdec našeho klubu. Ten nakonec dlouhé cesty nelitoval a připsal si do republikového šampionátu plny počet bodu za vítězství a 10. bodu do evropského mistrovství za místo 6. V celkovém hodnocení se Marek drží na vynikajícím 8.místě v Evrope a na prvním v českém mistrovství. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci AMK Těrlicko.

- obrázek

- obrázek

Pokračující seriál silničních motocyklů na přírodních tratích zavítal 7.-8.7.2012 na jednu z nejkrásnějších,na trať do Ostravy Radvanic ,kde místní sdružení Rabamotosport uspořádal další ročnik tohoto závodu. Po loňsku kde bylo všude spousty vody jsme přešli do jiného extrému a to do tropických veder a to je možná jeden z důvodu kdy se jezdci AMK Těrlicko nějak zvlášť neprosadili . Jedině snad Marek Vrána který s pohodlným náskokem vyhrál třídu Klasik do 175ccm . Ostatní jezdci zůstali za očekaváním . Petr Čadek ve třídě 125ccm SP po 14. místě na roštu odkroužil pouze jedno kolo a svůj motocykl pro poruchu odstavil . Marek Vrana ve stejné třídě pro pad z pruběžného 13. místa nedokončil . Dalsi dva jedci Jarda Suchánek a Mirek "GLOBIN" Bařák startovali ve třídě do 600ccm a okupovali zadní pozice což určiteě není to po čem oba toužili a určitě doufaji že hned další závod na domácí traťi v Těrlicku bude podstatně vydařenější. Doufejme že jim pomůže i znalost místní tratě.

FOTKY VE FOTOGALERII

- obrázek

- obrázek

Na rozpálený jih Slovenska se přesunuli pořadatelé seriálu Troliga Bus Cupu 2012. Druhý závod o Pohár ČSMS se odjel na Slovakia Ringu, skoro šest kilometrů dlouhém automotodromu u Dunajské Stredy, v pátek 22. června 2012. Téměř stovka jezdců se nenechala odradit bouřkovými mraky, které nad okruh zavítaly v hojném počtu jen pár hodin před startem prvního kvalifikačního tréninku, a užila si závodní jízdy za příjemného polojasného počasí.

Tohoto závodu se zůčastnili i tři jezdci AMK Těrlicko . Jarda Suchánek v kubatůře nad 600ccm skončil na výborném čtvrtém místě. Petr Čadek ve třídě 125 SP na místě 7. a Marek Vrána na místě 9!!       http://www.ffracing.cz/troliga-bus-cup-2012/

Všem moc děkujeme za dobrou prezentaci klubu a přejeme štěstí v dalších závodech.

Foto ve fotogalerii.

- obrázek

- obrázek

V Sobotu 16.6.2012 jsme se zúčastnili slavnostního průvodu u příležitosti akce Havířov v květech,kde jsme reprezentovali AMK Těrlicko a převážně oddíl minibike.Poděkování patří všem jezdcům minibike a jejím doprovodům,závodníkům za zapůjčení zavodních motocyklů,Marku Vránovi za půjčení auta,květinářství PIVOŇKA za výzdobu auta a členům aktivně se podilejících na přípravě a chodu teto akce-Lukáš Zemánek,Brunek Staś,Tomáš Hatrik,Bc.Miroslava Zemánková DiS.,Roman Morawiec,Petr Čadek,Marek Vrána,Mirek Bařák,David Němčík.

AMK Těrlicko získalo prvenství na Hávířově v květech 2012 za nejlépe nazdobené auto.

17.3. Ples AMK Těrlicko
8.4. Autobusový zájezd na Jarní cenu Brna
2.6. Fichtl cup Těrlicko
Opravy převodovek . Prodej repasovaných převodovek Havířov 776669135.
Věříme, že vám tyto stránky přinesly dostatek informací o dění okolo Těrlického okruhu. Pokud máte pocit, že vám na stránkách "něco" chybí, zapojte se do naší diskuze, nebo nás informujte na e-mailové adrese.