Petr Hýl

Petr Hýl

- obrázek

- obrázek

21.-22.7.2012 sa pri motocyklovom okruhu Slovakia Ring, v areáli Driving Academy konali Medzinárodné majstrovstvá Slovenska Minimoto 2012. Preteky výrazne poznamenala nižšia účasť v seniorských kategóriách, nakoľko AČR neakceptovalo termín, ktorý SAS oznámilo ako prvé začiatkom januára a napriek niekoľkým pokusom o dohodu stanovila preteky PČR Písek na rovnaký termín. Zostáva len dúfať, že kompetentní v AČR nespravili tento krok napriek, aby slovenskí zástupcovia v ich šampionáte, Michal Búlik – Minimoto  a Martin Gudába – skútre, boli pripravení o slušnú porciu bodov v PČR…

V kategórii Junior Open 40 nenastúpil do pretekov jediný Slovák Radoslav Tomašovič z Minibike Kopčany, ktorý  nestihol pripraviť motocykel po technickej poruche ešte zo Skalice. Naopak obaja českí jazdci Jakub Machú z AMK Těrlicko a Petr Seménka zvádzali v oboch jazdách krásne súboje a výrazne zamiešali celkovým poradím v MMSR,  keď medzi prvými troma jazdcami je pred posledným pretekom rozdiel štyroch bodov.

Jakub Machů (Macháč) dojel ve všech třech závodech na 1.místě.

Moc gratulujeme a mnoho dalších takových závodu ti přejeme.

Vedení AMK Těrlicko

- obrázek

- obrázek

Na jih Slovenska do Kopčan 21.-22.7.2012,to byla zastávka pro jezdce na přírodních tratích.Na místní 2,2 km dlouhé trati se jeli dva závody a těch se zúčastnil z našich jezdcu jen Petr Čadek.Ten ve tříde 125ccmSP obsadil po průměrných výkonech v sobotu po pádu 14 místo.V nedělním hlavním závodě se vyvaroval chyb a lehce si polepšil na místo 10. Petr Čadek k tomu říka: "v obou závodech se mi projevil stejýj problem a to že jsem se nedokázal na rovinách držet skupiny bojující o 7- 10.misto tudiž jsem v zatáčkách musel vic riskovat z čehož pramenil sobotní pád. V Neděli to bylo trošku lepší ale stejně to na vic nestačilo". Dalši závod tohoto seriálu bude hostit Praha 11.8.2012.

FOTOKY VE FOTOGALERII

- obrázek

- obrázek

14.-15.7.2012 přes celou republiku až do severočeského Mostu bylo třeba přejet pro toho, kdo se chtěl účastnit dalšího dílu seriálu Alpe Adria Championschip . V rámci tohoto podniku se jelo i Mezinárodní mistrovství České republiky na motodromech. A toho se velmi úspěšně zúčastňuje i Marek Vrána jezdec našeho klubu. Ten nakonec dlouhé cesty nelitoval a připsal si do republikového šampionátu plny počet bodu za vítězství a 10. bodu do evropského mistrovství za místo 6. V celkovém hodnocení se Marek drží na vynikajícím 8.místě v Evrope a na prvním v českém mistrovství. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci AMK Těrlicko.

- obrázek

- obrázek

Pokračující seriál silničních motocyklů na přírodních tratích zavítal 7.-8.7.2012 na jednu z nejkrásnějších,na trať do Ostravy Radvanic ,kde místní sdružení Rabamotosport uspořádal další ročnik tohoto závodu. Po loňsku kde bylo všude spousty vody jsme přešli do jiného extrému a to do tropických veder a to je možná jeden z důvodu kdy se jezdci AMK Těrlicko nějak zvlášť neprosadili . Jedině snad Marek Vrána který s pohodlným náskokem vyhrál třídu Klasik do 175ccm . Ostatní jezdci zůstali za očekaváním . Petr Čadek ve třídě 125ccm SP po 14. místě na roštu odkroužil pouze jedno kolo a svůj motocykl pro poruchu odstavil . Marek Vrana ve stejné třídě pro pad z pruběžného 13. místa nedokončil . Dalsi dva jedci Jarda Suchánek a Mirek "GLOBIN" Bařák startovali ve třídě do 600ccm a okupovali zadní pozice což určiteě není to po čem oba toužili a určitě doufaji že hned další závod na domácí traťi v Těrlicku bude podstatně vydařenější. Doufejme že jim pomůže i znalost místní tratě.

FOTKY VE FOTOGALERII

- obrázek

- obrázek

Na rozpálený jih Slovenska se přesunuli pořadatelé seriálu Troliga Bus Cupu 2012. Druhý závod o Pohár ČSMS se odjel na Slovakia Ringu, skoro šest kilometrů dlouhém automotodromu u Dunajské Stredy, v pátek 22. června 2012. Téměř stovka jezdců se nenechala odradit bouřkovými mraky, které nad okruh zavítaly v hojném počtu jen pár hodin před startem prvního kvalifikačního tréninku, a užila si závodní jízdy za příjemného polojasného počasí.

Tohoto závodu se zůčastnili i tři jezdci AMK Těrlicko . Jarda Suchánek v kubatůře nad 600ccm skončil na výborném čtvrtém místě. Petr Čadek ve třídě 125 SP na místě 7. a Marek Vrána na místě 9!!       http://www.ffracing.cz/troliga-bus-cup-2012/

Všem moc děkujeme za dobrou prezentaci klubu a přejeme štěstí v dalších závodech.

Foto ve fotogalerii.

- obrázek

- obrázek

V Sobotu 16.6.2012 jsme se zúčastnili slavnostního průvodu u příležitosti akce Havířov v květech,kde jsme reprezentovali AMK Těrlicko a převážně oddíl minibike.Poděkování patří všem jezdcům minibike a jejím doprovodům,závodníkům za zapůjčení zavodních motocyklů,Marku Vránovi za půjčení auta,květinářství PIVOŇKA za výzdobu auta a členům aktivně se podilejících na přípravě a chodu teto akce-Lukáš Zemánek,Brunek Staś,Tomáš Hatrik,Bc.Miroslava Zemánková DiS.,Roman Morawiec,Petr Čadek,Marek Vrána,Mirek Bařák,David Němčík.

AMK Těrlicko získalo prvenství na Hávířově v květech 2012 za nejlépe nazdobené auto.

Naši minibikeři - obrázek

MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ SR

MINI MOTO 2012

SKALICA

17.6.2012 se jel další závod mini moto u naších sousedů na Slovensku ve Skalici.

Jezdci minibike AMK Těrlicko byli opět u toho a bojovali o další body do mezinárodního mistrovství.

Ve třídě JUNIOR "A"  Jirka Nespěšný vybojoval v 1.jízdě 4.místo a ve 2.jízdě to bylo o příčku lepší 3.místo.Celkově Jirka obsadil krásné 3.místo.

Ve třídě JUNIOR "B" bojovali o příčky nejvyšší bratři Schwarzovi.

Stejné pořadí obsadili kluci jak v 1.tak 2.jízdě, Vojta 3.místo a Ondra 4.místo.Toto pořadí bylo i celkové umístnění v tomto závodě.

Ve třídě "OPEN", tak jako v minulém závodě, jel i náš Jakub Machů,který obsadil v obou jízdách 4.místo a na tomto místě skončil i celkově.

Opět naší nejmenší ukázali, že je s nimi potřeba počítat.

Všem moc gratulujeme a přejeme do dalších závodů mnoho štěstí.

Kompletní výsledky letošního Fichtl cupu AMK Těrlicko - obrázek

PDF.ZIP  740.18kB

Fotky z letošního Fichtl cupu jsou již ve FOTOGALERII.

Děkujeme fotografům za vaše krásné fotky.

Tomáš Hatrik,Mirka Pilchová,Jaroslav Hudák.

Opravy převodovek . Prodej repasovaných převodovek Havířov 776669135.
Věříme, že vám tyto stránky přinesly dostatek informací o dění okolo Těrlického okruhu. Pokud máte pocit, že vám na stránkách "něco" chybí, zapojte se do naší diskuze, nebo nás informujte na e-mailové adrese.