Patrik Stachura

Petr Hýl

Petr Hýl

Letošní již 4.ročník Fichtl cupu je minulostí.
Touto cestou bychom rádi poděkovali Obci Těrlicko za podporu při pořádání této akce.Nesmíme ani zapomenout na dobrovolníky z řad traťáku z RABAMOTOSPORT OSTRAVA pod vedením p.R.Bíleho a samozřéjmě na ty nejduležitější a to sponzory.
p.Kolek Petr autoservis

Fotky na letošním Fichtl cupu nafotili p.D.ŽIDEK a p.J.HUDÁK, kterým patří veliké poděkování za moc krásné fotografie, které najdete v rubrice "FOTOGALERIE".
Video od DIGI STUDIO HAVÍŘOV je krásnou vzpomínkou na letošní již 4.ročník Fichtl cupu 2013.
O víkendu 11.-12.5.2013 se v jihočeském Písku konal první díl ze seriálu závodů Mezinárodního přeboru České republiky MiniGP, Mini moto a Skútrů. Nebylo nouze o krásné závody na nejtechničtější trati seriálu za nepříznivého počasí. Jak je již téměř tradicí, tak písecké závody celý víkend provázelo deštivé počasí a nejinak tomu bylo i letos, kdy propršely celé kvalifikační tréninky v sobotu a sprchlo i na závěr nedělního závodění. Závod se zároveň započítával do Slovenské Mezinárodního mistrovství což se velmi pozitivně odrazilo na účasti zahraničních jezdců. Celkem se na roštech všech kategorií sešlo 77 jezdců z čehož bylo 21 ze Slovenska a 4 z Maďarska.
Pro jezdce kategorie Mini moto je vypsáno celkem pět tříd - dvě juniorské, tři seniorské. V kvalifikaci juniorů byl nejrychlejší Vojta Schwartz z AMK Těrlicko, přičemž na startovním roštu nedělních závodů bylo celkem čtrnáct mladých závodníků.Vojta Schwartz, bodující v třídě Junior B dokázal v prvním závodě navázat na povedený trénink a těsně zvítězil po krásném souboji se slovenským závodníkem Michalem Bulíkem, kterého na druhé místo odsunul až v posledním kole.
Druhý závod přinesl úplně jiné pořadí, Lukáš Simon se dostal brzy do vedení a v cíli se mohl radovat z vítězství s náskokem šesti vteřin před Vojtou Schwarzem, Oliverem Konigem a Michalem Bulíkem.
Ve třídě Junior B pak jasně plný počet bodů získal Vojtěch Schwarz z AMK Těrlicko, na stupních vítězů ho doprovodili Oliver Konig a Matyáš Konečný.
V poli se bojovalo také v dalších třídách, Senior 40 patřila Petru Jadrnému, před Jakubem Machů z AMK Těrlicko a Markétou Strnadovou.

3. Markéta Strnadová

Naším nejmenším jezdcům AMK Těrlicko gratulujeme a přejeme do dalších závodů mnoho úspěchů.
V neděli 21. dubna se na kartingová trati v Dunajské Stredě na Slovensku uskutečnilo první letošní akce Mezinárodních mistrovství České republiky v motocyklových kategoriích Mini Moto , Mini GP a skútrů . Agentura Motosport Agency , která je Slovenská motocyklovou federací pověřena organizováním seriálu , připravila výborné závody doplněné ideálním počasím .
Jelikož se letos šampionát pořádá spolu s maďarskou a českou motocyklovou federací , akce se zúčastnilo více než sedmdesát závodníků a to zajistilo nejen kvalitní účast , ale i strhující souboje na závodní trati .
Třída Senior Open 40 se stala dominantou českých zástupců , když vítězství v obou jízdách a i celkově vybojoval Petr Jadrný , před druhým Jakubem Machů z AMK Těrlicko a třetí Markétou Strnadová .
Jakubovi moc gratulujeme a přejeme do dalších závodů hodně štěstí.

FOTKY VE FOTOGALERII
DSC09144.JPG
V sobotu 20.4.2013 se v Těrlicku v prostoru depa konala historicky první JARNÍ auto-moto burza, kterou pořádal AMK Těrlicko. Více jak 300 návštěvníkům a fandům automobilismu prodejci nabídli mnoho věcí ze svých pokladů, náhradních dílů, či strojů. Zajištěno bylo také občerstvení v podobě grilovaných klobásek, či horkých a studených moků.
Věříme, že tato akce z daleka není poslední a v dalším termínu se sejde více prodejců. Termín konání bude včas uveden na stránkách AMK Těrlicko. Děkujeme za vaši přízeň a na další akci nashledanou.

Fotky ve fotogalerii.
Motocyklový seriál IMRC úspešně odstartoval sezonu 2013. Jezdci AMK Těrlicko a všichni příznivci závodů silničních motocyklů se po nekonečné zimě dočkali .Během uplynulého víkendu 13. -14.4.2013 se sešli na Slovakia Ringu , aby byli svědky úvodního akce nového mezinárodního seriálu IMRC ( International Motocycle Race Championship ) , který z pověření České motocyklové federace organizuje agentura Czech Racing.
Šestidíilny seriál dvoudenních akcí přilákal na startovní rošt stovku závodníků ze šesti zemí .Ti svedli boje o body nejen do hodnocení šampionátu IMRC , ale i do národních mistrovství Slovenska a Maďarska , součástí byl navíc druhý ročník Slovenského poháru.
Už v sobotu absolvovali své závody jezdci třídy 125 Sportproduction , kterým dominovali Slováci .Zvítězil Peter Rauch před Jaroslavem Čechem ,na stupních vítězů je doplnil Jozef Oravský . Tohoto závodu se zůčastnil i náš Havířovský rodák a jezdes AMK Těrlicko Marek Vrána na své Aprilii 125ccm SP a umístnil se na krásném 6.místě.
Na Slovensko zavítali i další naši jezdci a to Pavel Schwarz na Hondě 1000ccm a Martin Řezníček na Yamaze 1000ccm.Absolvovali vtrvalostní závod na 2 hodiny a zůstali jen krůček za stupni vítězů na krásném 4.místě.
Všem moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci klubu.

Pár fotek najdete ve fotogalerii
V Sobotu 23.2.2013 se uskutečnil historický první splečenský ples AMK Těrlicko.Tímto bychom chtěli poděkovat všem kteří se zůčastnili příprav a samotné organizece plesu v daný den.Poděkování patří také obci Těrlicko za pronájem KD a všem sponzorům kteří přispěli krásnými a cennými cenami do tomboly.
Pokud se vám ples líbil a nebo jste viděli nějaké nedostaky, můžete napsat do dizkuze a my se budeme snažit se vše zdokonalit a napravit v roce následujícím.
Fotografie z plesu naleznete v fotogalerii.
Dne 26.1. 2013 se uskutečnil první ročník ,,Zimního Fichtlcupu“. Trať byla původně plánována z části na Těrlické přehradě, ale bohužel síla ledu nebyla vhodná a celý závod se uskutečnil v prostoru Depa Těrlického Kahance. Závodilo se pouze v kategorii klasik, což jsou motocykly československé výroby do 50 ccm, bez úprav. Na start se postavilo 21 závodníků z širokého okolí, kteří si v závodě nedarovali ani centimetr a rvali se o každou pozici. O vítězi rozhodovali především jezdecké schopnosti a výdrž stroje. Sněhová trať byla skvěle připravena, ale i tak nebyla nouze o spousty, někdy velice komických, pádů. Naštěstí se celý závod obešel bez jakýchkoliv zranění. Na start se postavil i náš pan starosta Martin Polášek, který dojel v malém finále na druhém místě. Na jeho stylu jízdy byly znát letité zkušenosti v oblasti motosportu. Za naši obec taktéž tvrdě bojovali kluci z Hradiště, a to druhým místem Davida Bohma a třetím místem Patrika Čajky. Jako nejstarší jezdec byl vyhlášen Jaroslav Palarczyk, který zároveň obsadil skvělé šesté místo a taktéž reprezentuje naši obec. Diváky neodradily ani teploty hluboko pod bodem mrazu a jejich účast byla nad očekávání vysoká. Závěrem bych chtěl poděkovat obci Těrlicko, AMK Těrlicko a celému Hradtran týmu bez jejichž pomoci, by se tyto závody dělaly velice obtížně. Doufám, že příští rok se znovu sejdeme na Zimním Fichtlcupu.

1. Richard Ševčík - Nová Bělá

2. David Bohm - Hradiště

3. Patrik Čajka - Hradiště

4. Jiří Nutil - Těrlicko - AMK Těrlicko

5. Přemek Toman - Pstruží

6. Jaroslav Palarczyk – Hradiště
Opravy převodovek . Prodej repasovaných převodovek Havířov 776669135.
Věříme, že vám tyto stránky přinesly dostatek informací o dění okolo Těrlického okruhu. Pokud máte pocit, že vám na stránkách "něco" chybí, zapojte se do naší diskuze, nebo nás informujte na e-mailové adrese.