17229929_1390184861043680_1512166133_o.jpg
Jakub Machů

Jakub Machů

Bronislav Staš

Bronislav Staš

Vojtěch Schwarz

Vojtěch Schwarz

Ondřej Schwarz

Ondřej Schwarz

Patrik Stachura

Patrik Stachura

Petr Hýl

Petr Hýl

Těrlický okruh 2011 551.jpg
Bez názvu.JPG
Tradiční závody strojů zn. Jawa o obsahu motoru kolem 50 ccm pod názvem Fichtl Cup 2014 se jely v sobotu 31.5.2014 v Těrlicku.

Závody se jely po silnici i v terénu. Rychlé stroje musely na silnici brzdit zpomalovací retardéry. Na plno však mohly jet v suchém poli.
Na trati byly k vidění všechny varianty kdysi hojně využívaných fichtlů, včetně nejrozšířenějších Pionýrů, Mustangů. Nechyběly ani Babetty a Stadiony přezdívané Kozí dech. Jejich jezdci koňům v motorech vydatně pomáhali šlapáním.
Vítězem v kategorii Speciál se stal Richard Ševčík.
Fichtl Cup je součástí seriálu závodů. Další závod by se měl jet na stejné trati na podzim a při příznivých sněhových podmínkách se v Těrlicku jezdí i zimní verze.
Sobotní závody byly navíc součástí celodenní Motorshow pro celou rodinu. Pro diváky byly vedle soubojů jezdců na závodních strojích připraveny také soutěže a vystoupení kaskadérů a večerní diskotéka.
AMK Těrlicko tímto děkuje všem partnerům, kteří přispěli na tuto akci, jak finančně tak materiálně. Poděkování také patří členům klubu a všem dobrovolníkům.

Fotografie najdete ve fotogalerii.
JM Sezóna 2014.jpg
Jeden z jezdců minibike AMK Těrlicko Jakub Machů přechází ze závodů na minibike do výšší třídy. Zeptali jsme se ho proto na pár otázek před začátkem nové závodní sezóny.

Od kdy závodíš? Na čem si začínal?
Poprvé jsem usedl na motorku, když mi bylo asi 11 let. V té době jsem dostal svůj první stroj a to čínského minibika. S touhle verzí motorky jsme se potkali asi poprvé. Už při skládání se nám omylem povedlo namontovat vidlice řídítek přesně naopak. Nic jiného už mě nezajímalo, snažil jsem se ho co nejvíce doladit do dokonalosti. K samotnému závodění jsem se dostal až o rok později a to už na mnohem kvalitnější motorce.

Co tě přivedlo k závodění na motorce?
Od malička jsem snad vyzkoušel všechny možné sporty. Od fotbalu, hokeje až po florbal. Ve volném čase co mi ještě zbýval, jsem s mojí sousedkou, která již minibika měla, chodíval jezdit. Líbila se mi ta rychlost, jakou dokáže takový malý stroj vykonat. Pro nás to byla zábava předjíždět se a dokazovat si, kdo má lepší motorku, i když hodně lidí zrovna nemá rádo typický zvuk minibiku a bylo tak těžké najít prostor, kde se dalo jezdit. Takže mohu říct, že k tomuto sportu mě přivedlo občasné ježdění a samozřejmě postupná láska k motorkám.

V jaké třídě a na jakém motocyklu budeš letos startovat, co chystáš?
V letošní sezóně jsem postoupil do vyšší třídy a poprvé startuji v kategorii Mini GP 80 Junior. Minibika jsme vyměnili za mnohem větší a silnější stroj značky Honda o obsahu 125 ccm. Po prvních zajíždějících jízdách jsem byl velice překvapen, co motorka dokáže. Je to nesrovnatelný rychlostní rozdíl oproti minibiku. Chystat se budu hlavně já, musím se naučit motorku ovládat a přijít na nový styl jízdy.

Jake úpravy máš na své nové motorce?
Velkých úprav jsme zatím moc nestihli. Motorka byla dovezena až z Itálie a to hodně narychlo. Naším úkolem tedy bylo motorku celou od nejmenších dílů sestavit. Hodně práce nám v těchto dnech také zabrala kapotáž motorky, kterou jsme museli přestříkat, aby ladila společně s barvami závodní kombinézy. Nejvíce změn se většinou provádí až při závodech, kdy se ukáže, co je ještě nutné předělat.

Který okruh máš nej nebo je jich více?
Všechny okruhy jsou něčím zajímavé. Dobře se mi jezdí třeba na dráze v Sosnové, ale nejvíce se mi svým zázemím líbí okruh ve Vysokém Mýtě.

Jaký výsledek by jsi rád získal v letošní sezoně?
Bylo by pěkné se na závodech umísťovat na předních příčkách, ale na letošní sezónu jsem sám zvědav, vše bude nové a konkurence vysoká. Myslím si, že budu rád, pokud se naučím motorku kočírovat a dosahovat tak dobrých výsledků.
Ples 2014 plakát.JPG
V Sobotu 8.2.2014 se uskutečnil druhý splečenský ples AMK Těrlicko.Tímto bychom chtěli poděkovat všem kteří se zůčastnili příprav a samotné organizece plesu v daný den.Poděkování patří také obci Těrlicko za pronájem KD a všem sponzorům kteří přispěli krásnými a cennými cenami do tomboly.
Pokud se vám ples líbil a nebo jste viděli nějaké nedostaky, můžete napsat do dizkuze a my se budeme snažit se vše zdokonalit a napravit v roce následujícím.

Fotografie z plesu naleznete v fotogalerii.
DSC02405.JPG
Vážení občané obce Těrlicko a členové AMK Těrlicko oznamujeme vám že byla vybudována nová informační tabule AMK Těrlicko, která se nachází v prostorách na náměstí v Těrlicku za OU. Zde se dovíte co klub chystá za akce a další užitečné informace o konání místního AMK.
l_1291.jpg
V sobotu 2. 11. 2013 proběhlo slavnostní vyhlášení sezóny 2013 v juniorských kategoriích Mini moto, MiniGP a skútr. Vyhlášení proběhlo v historických prostorách budovy Autoklubu ČR.
Na všechny zúčastněné čekalo 12 sad pohárů a dvě speciální ceny pro „ladiče roku“ plus zvláštní ocenění za výbornou reprezentaci ČR, kterou si odnesl mladý Filip Salač. Poháry mladým talentům předával Matěj Smrž.

Tohoto vyhlášení se také zůčastnili nejmenší jezdci AMK Těrlicko ve složení Jakub Machů, Vojtěch Schwarz a jeho bratr Ondřej.Ve své třídě Mini moto Senior Open 40 se Jakub umístnil na krásném druhém místě.Ve třídě Mini Junior B, Vojta skončil celkově na třetím místě a Ondřej na místě čtvrtém.

Krom předávání pohárů všem jezdcům, kteří se umístili do třetího místa, jsme mohli vyslechnout krátké hodnocení sezóny z úst Ondřeje Honzáka, za pořádající klub seriálu republikových závodů, Mini racing – skútr klub v AČR.
Dále pak svůj pohled na budoucnost krátce představil nově zvolený předseda Výkonného výboru SZM Martin Smrž a také nově zvolený člen Výkonného výboru za juniorské závody Jan Vostatek, který mluvil již více konkrétně o výhledu do budoucích sezón v našich juniorských kategoriích.
Po samotném vyhlášení čekalo na všechny malé občerstvení ve formě rautu a zábavný program, který vyvrcholil vtipnou tombolou o „hodnotné“ ceny. Celkově se celé vyhlášení velmi vyvedlo a jsme rádi, že jsme ho mohli uskutečnit v takto reprezentativních prostorách prvního patra budovy Autoklubu.

Srdečně gratulujeme a přejeme do dalších sezon již v silnější kubatůře, mnoho úspěchů.
Fotky najdete ve FOTOGALERII
Mapka tĚRLICKY OKRUH.jpg
O posledním prázdninovém víkendu 31.8 - 1.9.2013 zazněly motory silných motocyklů na legendárním Těrlickém okruhu na již jubilejním 30.ročníku Zlatého Kahance.
Na tomto okruhu nemohli chybět ani domácí jezdci z místního AMK Těrlicko ve složení Jaroslav Szlachta, Marek Vrána, Miroslav Bařák, Bronislav Staś, Jaroslav Suchánek, Pavel Schwarz a Martin Řezníček.
Zmiňovaní jezdci bojovali ve třídach 125ccm SP, volná do 600, volná nad 600, Grand final a Klasik 350ccm.
Marek Vrána ve třídě 125ccm SP bojoval ,ale bohužel technika nevdržela a Marek musel ze závodu odstoupit.Ve třídě Klasik 350ccm si Jarda Szlachta i přes technické problémy na své Yamaze dojel pro krásné 5.místo.
Třída volná do 600ccm opět nabídla divákům krásnou podívanou.Jezdci AMK Těrlicko dojeli v pořadí: Brunek Staś na velmi dobrém 13.místě, Jarda Suchánek na 19.místě a Mirek Bařák na 21.místě.
Nejrychlejší třída, která byla k vidění na letošním Těrlickém okruhu a to nad 600ccm měla také zastoupení jezdců AMK Těrlicko a ti se umístnili takto: Martin Řezníček 17.místo, Jarda Suchánek 19.místo, Pavel Schwarz 21.místo.
V nejprestižnějším závodě GRAND FINAL,kde startovali nejlepší piloti kubatůr do 600ccm a nad 600ccm, jezdci AMK Těrlicko opět nezaháleli. Pavel Schwarz obsadil 18.místo, Martin Řezníček 19.místo, Brunek Staś 23.místo a Mirek Bařák místo 24.

Fotografie najdete ve fotogalerii.
944781_505325622877253_151892484_n.jpg
1175272_505326026210546_1258895532_n.jpg
V krásném areálu závodiště Kartarena Ypsilonka u Chebu proběhl ve dnech 17. a 18. srpna 2013 již předposlední závod sezóny mezinárodního přeboru České republiky v juniorských kategoriích MiniGP, Minimoto, Skútr.
Většina závodníků má tuto zánovní dráhu v oblibě a díky optimální předpovědi na celý víkend vládla v depu spokojená nálada. Jakub společně s rodiči vyjel na tento závod již ve čtvrtek, aby to výrazně pomohlo k lepším výsledkům v nedělním závodu, kde se rozhodovalo o mistru republiky.
Páteční tréninky napovídali k rychlým časům. Jakub si v sobotním měřeném tréninku vyjel čtvrtou pozici. V nedělním závodě se v obou rozjížďkách odehrávaly těžké boje o druhou pozici mezi jezdci Bromovský, Bican, Jadrný, Machů, Daňhelková, Podzimek, Cyrus, kde se pořadí měnilo skoro každou zatáčku. V cíli pak byla celá sedmička pronásledovatelů v jedné vteřině, takže bylo po celou dobu závodu na co koukat.
Jakub Machů z AMK Těrlicko v závodě skončil na pátém místě. Celkově mu to zajistilo druhé místo v Mistrovství ČR.
V nižší třídě se zůčastnily také bratři Schwarzcovi z klubu AMK Těrlicko, kde Vojtěch přijel jako lidr této třídy a dojel dvakrát na 4 místě. Jeho bratr Ondřej skončil dvakrát na páté pozici. Toto naznačuje, že se bude v poledním závodě rozhodovat o mistru republiky.

Další závod se bude konat již za tři týdny ve dnech 7. a 8. září 2013 na autodromu ve Vysokém Mýtě.
AE2P9358.jpg
Ve dnech 20. a 21.července 2013 zavítali jezdci tříd MiniGP, Mini moto a Skútr na motokárový okruh v jihočeském Písku. Poprvé v této sezóně slibovala předpověď krásné počasí a skutečně to během víkendu vyšlo. Pro závody prakticky ideální teplota 26°C ve stínu a rozpálený asfalt. Skvělé podmínky pro ostré souboje v každé z dvanácti vypsaných tříd obou nedělních závodů.
Obě rozjížďky se nesly v duchu krásných soubojů momentálně nejlepších juniorů v kategorii Senior 40 (jezdci 12-15 let) Jakuba Machů z AMK Těrlicko a Petra Jadrného, které se odehrávali na čele celého závodu. Škoda, že do soubojů nemohl více zasáhnout Vít Bromovský, který se bohužel už po několikáté v této sezóně potýkal s technickými problémy svého stroje.
Tohoto závodu se také zůčastnili naši další dva jezdci a to bretři Schwarzové.
Srdečně gratulujeme.

Fotky naleznete opět ve fotogalerii.
Naše LOGO.jpg
17.3. Ples AMK Těrlicko
8.4. Autobusový zájezd na Jarní cenu Brna
2.6. Fichtl cup Těrlicko
prevodovka.png
Opravy převodovek . Prodej repasovaných převodovek Havířov 776669135.
Věříme, že vám tyto stránky přinesly dostatek informací o dění okolo Těrlického okruhu. Pokud máte pocit, že vám na stránkách "něco" chybí, zapojte se do naší diskuze, nebo nás informujte na e-mailové adrese.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one