Vítejte na stránkách AMK Těrlicko

Zimní FICHTL CUP 2013

Dne 26.1. 2013 se uskutečnil první ročník ,,Zimního Fichtlcupu“. Trať byla původně plánována z části na Těrlické přehradě, ale bohužel síla ledu nebyla vhodná a celý závod se uskutečnil v prostoru Depa Těrlického Kahance. Závodilo se pouze v kategorii klasik, což jsou motocykly československé výroby do 50 ccm, bez úprav. Na start se postavilo 21 závodníků z širokého okolí, kteří si v závodě nedarovali ani centimetr a rvali se o každou pozici. O vítězi rozhodovali především jezdecké schopnosti a výdrž stroje. Sněhová trať byla skvěle připravena, ale i tak nebyla nouze o spousty, někdy velice komických, pádů. Naštěstí se celý závod obešel bez jakýchkoliv zranění. Na start se postavil i náš pan starosta Martin Polášek, který dojel v malém finále na druhém místě. Na jeho stylu jízdy byly znát letité zkušenosti v oblasti motosportu. Za naši obec taktéž tvrdě bojovali kluci z Hradiště, a to druhým místem Davida Bohma a třetím místem Patrika Čajky. Jako nejstarší jezdec byl vyhlášen Jaroslav Palarczyk, který zároveň obsadil skvělé šesté místo a taktéž reprezentuje naši obec. Diváky neodradily ani teploty hluboko pod bodem mrazu a jejich účast byla nad očekávání vysoká. Závěrem bych chtěl poděkovat obci Těrlicko, AMK Těrlicko a celému Hradtran týmu bez jejichž pomoci, by se tyto závody dělaly velice obtížně. Doufám, že příští rok se znovu sejdeme na Zimním Fichtlcupu.